Veteriner Bilgi Bankası vetbb

Tüm İlaçlar
Veteriner Bilgi Bankası » Haberler » Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu ‘Yıl Sonu’ Konserine İlgi Büyüktü

Vetbb Reklam

Yaklaşan Etkinlikler
Yaklaşan etkinlik yok.
Tüm Etkinlikler
Haberler
Tüm Haberler

Güncelleştirmeleri E-posta ile alın
Rss
E-posta adresinize onay e-postası gönderilecektir!
Onaylanmayan adresler, güncellemeleri alamazlar!

Güncellenen & Yeni Eklenen İlaçlar
Yakın zamanda yapılan güncelleme yok.


Rastgele ürün incelemek için tıklayın


Günlük İstatistikler     Yandex.Metrica

10 Dec 2014
6251 görüntüleme
  , Ankara Üniversitesi

Her yıl ‘Bahar Konseri’ ve ‘Yıl Sonu’ olmak üzere iki konser gerçekleştiren Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosunun 2014 yılındaki ikinci konseri Dr. Şef Cumhur KOCA yönetiminde ‘Yıl Sonu Konseri’ olarak 3 Aralık Çarşamba akşamında Prof. Dr. Satı BARAN Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konsere başta fakülte dekanı Prof. Dr. Rıfkı HAZIROĞLU olmak üzere dekan yardımcıları çok sayıda değerli öğretim üyesi, öğretim görevlileri ve birçok öğrenci katıldı.
Türk Sanat Müziğinin en seçkin repertuarıyla ‘Aynalar, Kulakların Çınlasın, Başka Söz Söylemem, Bak Yine Geldi Bahar, Şarap Mahzende Yıllanır’ gibi daha pek çok yıllar yılı dillere pelesenk olmuş şarkılar dinleyiciler tarafından çok beğenildi. Konserin bitimine doğru son iki şarkı herkes tarafından bilinen ve dinlenen ‘Kesik Çayır’ ve ‘Fidayda’ oldu. Müzikseverlerin hep bir ağızdan şarkılara eşlik ettiği sırada salonda büyük bir coşku yaşandı.
Öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve öğrencilerden oluşan koro da birçok solo keyifle dinlendi ve büyük alkış aldı. Konser sonunda Dekan HAZIROĞLU 2014 yılını ‘Yıl Sonu Konseri’ ile geride bırakarak yeni yılı fakülte olarak sağlıkla, huzurla, bilimle ve sanatla karşıladıklarını söyledi. Türk Sanat Müziği Korosunu yöneten Dr. Şef Cumhur KOCA’yı ve koristleri tebrik etti. Fakülte olarak 2015 Nisan ayında gerçekleşecek ‘Bahar Konseri’ni heyecanla beklediklerini ifade etti.


Haberler E-posta Adresinize Gelsin
Rss
E-posta adresinize onay iletisi gönderilecektir.
Onaylanmayan adresler, güncellemeleri alamazlar!Bu haber en son 10.12.2014 tarihinde güncellendi.
Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu ‘Yıl Sonu’ Konserine İlgi Büyüktü haber sayfasından alıntı yaparken mutlaka sayfa bağlantısını ekleyin ve kaynak gösterin.
Paylaş: Facebook'ta Paylaş · Twitter'da Yayınla   © 2010-2021 - Veteriner Bilgi Bankası

Hekimler İçin:

Herkese Açık:
Firefox destek


Tarih: 16:07, 07-12-2021 +0200
URL: www.vetbb.com/haber/Ankara_Universitesi_Veteriner_Fakultesi_Turk_Sanat_Muzigi_Korosu____Yil_Sonu____Konserine_Ilgi_Buyuktu__HBRQ114T101214 | Sayfayı Yazdır


Mesleki Sözler
Ananın bastığı yavru incinmez. (Belirsiz)
Veteriner Bilgi Bankası