Veteriner Bilgi Bankası vetbb

Tüm İlaçlar
vetbb.com
AUROFAC 100 G premix - VİMAR


AUROFAC 100 G premix

(oral-vip granül)
{VetBB:1107 } QRcode
Temel Bilgiler
Müstahzar: AUROFAC 100 G premix
Firma Adı: VİMAR ithal
VİMAR Veteriner İlaçları
Farm-Grup: Antibakteriyeller Ve Kombinasyonları
Farm-Şekil: Oral-vip - Granül - 1 g
Diğer: ördek ve tüm kanatlı
Üretim:
Bilinmiyor
Kullanım Sığır: Besi Süt  Koyun: Besi Süt 
Keçi: Besi Süt 
Tavuk: Yumurta Et 
Hindi: Yumurta Et 
Kedi: Kedi 
Köpek: Köpek 
At: At 
Balık: Balık 
Arı: Arı 
Kaynak KKGM 
- görüntüleme
A A  

AUROFAC 100 G premix Prospektüs

Sadece Hayvan Sağlığında Kullanılır

AUROFAC-100 G Oral Granül

Veteriner İlaçlı Premiks,

Sistemik Antibakteriyel

BİLEŞİMİ: Aurfac 100 G, gri, kahve renk arasında granül toz görünümde bir bileşimdir. İçeriğinde % 10 oranında Klortetrasiklin HCl içerir.


FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ: Aurofac 100 Granül; Klortetrasiklin kalsiyum kompleks içeren antibakteriyel bir üründğr. Etkin maddesesi olan klortetrasiklin geniş spektrumlu ve bakteriyostatik bir antibiyotiktir. Klortetrasiklin bakteri ribozomlarında protein sentezini inhibe etmek suretiyle bakteriyostatik etki oluştururlar. Ribozomların 30 S alt birimlerinin akseptör noktasına aminoasil transfer RNA nın bağlanmasını bloke ederler ve peptid zincirine amino asit eklenmesini olanaksız hale getirirler. Etki spekturumu şöyledir; Gram-pozitif aeroblar (Bacillus sp., Corynebacterium sp., Erysipelothrix rhusiopathia, Listeria monocytogenes ve Streptococci.), Gram negatif bakteriler (Actinobacillus sp., Bordetella sp., Francisella tularensis, Haemophilus sp., Pasteurella multocida, P. haemolytica, Yersinia sp., Campylobacter fetus, Borrelia sp. ve Leptospira sp. Moraxella bovis), anaeroblar. Actinomyces sp., Fusobacterium sp.,) ve Mycoplasma sp., Chlamydia sp., Ehrlichia sp., Coxiella burnetti, Ehrlichia, Theileria, Eperythrozoon ve Anaplasma’lara etkisi iyi derecededir. Kazanılmış direnç nedeniyle Staphylococci, Enterococci, Enterobacter sp., Enterobacteriaceae familyasına dahil Enterobacter sp., E.coli, Klebsiella sp., Proteus sp., Salmonella sp., Anaerop bakterilerden Bacteroides sp. ve Clostridium sp. ye etkisi değişkendir. Mycobacterium sp., Proteus vulgaris, Pseudomonas aeroginosa, Serratia sp., Mycoplasma bovis ve M. hyopneumoniae tetrasiklinlere dirençli kabul edilir. Klortetrasiklinler oral yolla kullanım sonrası çok çabuk absorbe olurlar, emilim sonrası tüm vücut dokularına geniş bir dağılır, dağılım sonrası sıvı ve dokulara kolayca penatre olur ve kısa sürede etkili yoğunluklara ulaşır, dokularda karaciğer, böbrek ve kemik dokusunda yüksek seviyelerde bulunur.   İlacın çok az bir kısmı metabolize olur. Atılımı başlıca idrar ve gaita iledir. Klortetrasiklinin kan serumu yarılanma ömrü yaklaşık 5.5 saattir. Kana geçen tetrasiklinlerin plasma proteinlerine bağlanma oranları farklıdır klortetrasiklin için bu oran yaklaşık % 40 – 50 arasındadır.


ENDİKASYONLARI: Aurofac 100 granül kanatlılarda klortetrasikline duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu solunum,  sindirim sistemi engeksiyonları ve sistemik enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU: Veteriner hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği taktirde;      
Tavuklarda: 10-20 mg/kg vücut ağırlığı gün/klortetrasiklin, Hindilerde: 10-30 mg/kg vücut ağırlığı gün/klortetrasiklin, Ördeklerde: 10-30 mg/kg vücut ağırlığı gün/klortetrasiklin dozlarında kullanılır.
Pratik olarak ortalama her bir ton yeme 3 kg Aurofac 100 G (300 gram klortetrasiklin) katılır. Homojen bir kaşımını sağlanabilmesi amacıyla bir miktar yem ile bir ön karışım yapılmalı, hazırlanan bu karışım esas yeme sonradan eklenmelidir. Tedavilere 5-7 gün devam edilmelidir. Tedavi süresince hayvanlara sadece Aurofac 100 G ile karıştırılmış yem verilmesine dikkat edilmelidir.


İSTENMEYEN ETKİLER:  Belirtilen dozlarda hedef türlerde kullanmında yan etkisi belirlenmemiştir.


İLAÇ ETKİLEŞİMLERİ: Mineral yem katkıları ile bir arada kullanılmamalıdır. İki, üç değerli mineraller  tetrasiklinlerin sindirim kanalından emilimini azaltırlar. Bizmut subkarbonat tetrasiklinlerin emilimini azaltabilir. Bakterisit etkili betalaktam gibi antibakteriyellerle birlikte kllanılmamalıdır.


DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ: Aşırı dozlarda nadiren ishale neden olabilir, tedavi semptomatiktir.


GIDALARDA İLAÇ KALINTI UYARILARI: İlaç kalıntı arınma süresi (i.k.a.s.); Tedavi süresince ve son ilaç uygulamasından sonra eti için yetiştirilen kanatlılar 7 gün geçmeden kesime gönderilmemelidir.  Tedavi süresince ve son ilaç uygulamasından sonra 7 gün boyunca elde edilen yumurtalar insan tüketimine sunulmamalıdır.


KONTRENDİKASYONLARI: Tetrasikline karşı duyarlılığı olanlarda ruminantlarda kullanılmamalıdır.


GENEL UYARILAR:  Kullanmadan önce veteriner hekime danışınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde bulundurunuz. Gıda maddelerinden uzakta bulundurunuz. Ambalajı hasarlı olan ürünü almayınız ve kullanmayınız. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde veteriner hekime danışınız. Sadece Hayvan Sağlığında Kullanılır


UYGULAYICININ ALMASI GEREKEN ÖNLEMLER: Tozlarının solunması, ağızdan alınmasından, deri ve göze direkt temastan sakınmak için  koruyucu kıyafet,  gözlük, eldiven kullanılarak uygun personel hijyen ve korunma tedbirleri uygulanmalıdır. Karışımın yapılacağı yer havalandırmalı olmalıdır.  Çevreye bulaşmaması için gereken önlemler alınmalıdır.


MUHAFAZA ŞARTLARI VE RAF ÖMRÜ: Oda ısısında (15-25 C), kuru yerde, torbaların ağzı kapalı olarak saklanmalıdır.  Orijinal ambalajında raf ömrü üretim tarihinden itibaren 24 aydır. Yem içinde 3 ay stabil kalır.


TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ: Aurofac 100 Granül, 20 kg  ve  25 kg’lık, çok katlı kağıt torbalarda sunulmuştur.
Vetbb Reklam

Yaklaşan Etkinlikler
Yaklaşan etkinlik yok.
Tüm Etkinlikler
Haberler
Tüm Haberler

Güncelleştirmeleri E-posta ile alın
Rss
E-posta adresinize onay e-postası gönderilecektir!
Onaylanmayan adresler, güncellemeleri alamazlar!

Güncellenen & Yeni Eklenen İlaçlar
Yakın zamanda yapılan güncelleme yok.

Günlük İstatistikler     Yandex.Metrica
Önemli Uyarı: Nihai kullanım için yalnızca ürünün yanında gelen prospektüsünü dikkate alınız. İlaç bilgilerinin hata bulundurması olasıdır ve yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yalnızca Veteriner Hekim'in gözetiminde ve Veteriner Hekim'in belirttiği miktarda ilaç kullanılmalıdır. Tıbbi Sorumluluk Reddi'ni okuyun.
AUROFAC 100 G premix ismi VİMAR firmasının tescilli ticari markası olabilir. AUROFAC 100 G premix; klortetrasiklin içeren bir ilaçtır. Diğer klortetrasiklin içeren ilaçlar için ilgili bağlantıya tıklayın. AUROFAC 100 G premix eşdeğer ilaç, AUROFAC 100 G premix veteriner ilacı, AUROFAC 100 G premix muadil ilaç için; AUROFAC 100 G premix eşdeğer ilaçlar

Bu sayfa en son 12.03.2011 tarihinde güncellendi. AUROFAC 100 G premix ilaç sayfasından alıntı yaparken mutlaka sayfa bağlantısını ekleyin.
Paylaş: Facebook'ta Paylaş · Twitter'da Yayınla   © 2010-2019 - Veteriner Bilgi Bankası

Hekimler İçin:

Herkese Açık:
Firefox destek


Tarih: 10:44, 23-08-2019 +0300
URL: www.vetbb.com/AUROFAC_100_G_premix_(VIMAR)__VETBB1107RN009Q864 | Sayfayı Yazdır


Mesleki Sözler
Ata eyer gerek, eyere er gerek. (Belirsiz)
Veteriner Bilgi Bankası