Veteriner Bilgi Bankası vetbb

Tüm İlaçlar
vetbb.com
ADEMİN - CEVA-DİF


ADEMİN

(enj. çözelti)
{VetBB:1954 } QRcode
Temel Bilgiler
Müstahzar: ADEMİN
Vit. A 500.000 IU
Vit. D3 75.000 IU
Vit. E 50 mg
Firma Adı: CEVA-DİF ithal
CEVA-DİF Veteriner İlaçları
Farm-Grup: Beslenmeyle Ilgili Ilaçlar
Farm-Şekil: Enj. - çözelti - 1 mL
Diğer: tavşan
Üretim:
Bilinmiyor
Kullanım Sığır: Besi Süt  Koyun: Besi Süt 
Keçi: Besi Süt 
Tavuk: Yumurta Et 
Hindi: Yumurta Et 
Kedi: Kedi 
Köpek: Köpek 
At: At 
Balık: Balık 
Arı: Arı 
Kaynak KKGM 
- görüntüleme
A A  

ADEMİN Prospektüs

SADECE HAYVAN SAĞLIĞINDA KULLANILIR

ADEMİN

Veteriner Vitamin A, D3, E Kombinasyonu

Enjeksiyonluk Çözelti

Bileşimi
ADEMİN, koyu sarı renkli berrak enjeksiyonluk çözeltidir. 1 ml'de:
Vitamin A 500.000 I.U.
Vitamin D3 75.000 I.U.
Vitamin E    50 mg
bulunur.

Farmakolojik Özellikleri
Vitaminler bütün hayvan türlerinde fizyolojik faaliyetlerin yerine getirilebilmesi ve sürdürülebilmesinde büyük önem taşır. Normal büyümenin, verimin sürdürülebilmesi ve sağlık durumunun korunabilmesi için A, D ve E vitaminleri gereklidir. A vitamininin kemik ve kas dokusunun gelişmesi, görme ve üreme etkinliklerinin sürdürülmesi gibi görevleri yanında epitel koruyucu özelliği, D vitamininin kalsiyum-fosfor metabolizmasını düzenlemesi, E vitamininin anti sterilite faktörü olması bu vitaminlerin önemini daha da artırmaktadır. ADEMİN'in içindeki vitaminler, uygun bir yağlı taşıt ortamında çözdürülerek hidrodispersibl bir formülasyon elde edilmiştir. Bu sayede, A vitamininin, enjeksiyon yerinden kana geçmesi ve dolayısıyla karaciğerde depolanması hızlandırılmıştır. ADEMİN öngörülen en yüksek konsantrasyonda A vitamini (1 ml.'de 500.000 I.U.) ihtiva etmesi ve yeterli düzeyde D3 ve E vitaminleri içeren, hayvanların ihtiyacını karşılayabilecek uygun bir kombinasyondur.

Endikasyonları
Besicilikte ve yetiştiricilikte A, D3 , E vitaminlerinin yetersizliklerinden (avitaminoz ,hipovitaminoz) ileri gelen hastalıkların korunma ve tedavisinde kullanılır. Damızlık hayvanlarda vitamin eksikliğinden ileri gelen verim düşüklüklerinde, büyüme ve gelişme yetersizliklerinde, besi hayvanlarında yemden yararlanma kabiliyetinin arttırılması ve canlı ağırlık artışının hızlandırılmasında, vitamin eksikliği nedeniyle oluşan görme bozuklukları ve körlükte, ayak tutuklukları, felç ve topallıklarda, yapağı ve kıl dökülmelerinde, gebelik ve laktasyon dönemlerinde artan vitamin ihtiyacını gidermede, düzensiz östrüs ve döl tutmama durumlarında asıl tedaviye destekleyici olarak, raşitizm, osteomalasi gibi kemik bozukluklarında, yürüyüş zorlukları ve kas anomalilerinde destekleyici olarak, sinirsel bozukluklarda, hastalıkların iyileşme döneminde vücut direncinin arttırılması amacıyla, diare ve çeşitli hastalıklar sebebiyle karotenden A vitamini sentezlenmesinin engellendiği durumlarda, besin değeri düşük veya aşırı miktarda nitrattan zengin gübrelerin ve pestisidlerin kullanıldığı veya taze ottan mahrum otlaklar ile entansif yetiştiricilik yapılan işletmelerde kullanılır.

Kullanım Şekli ve Dozu
Veteriner hekim tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde, 1 ml Ademin / 50 kg canlı
ağırlık hesabıyla;
Buzağı    : 1-3 ml
Dana    : 3-5 ml
Sığır    : 5-8 ml
Kuzu - Oğlak : 0.25-0.5 ml
Koyun - Keçi : 1 ml
Tavşarı    : 0.1-0.25 ml
ADEMİN sığırlara derin kas içi (İM), koyun ve diğer hayvanlara ise deri altı (SC) veya kas içi (İM) yolla verilir.
Damızlık hayvanlara çiftleşme sezonundan 7-8 hafta önce ADEMİN uygulanmalıdır. Tedavinin 1- 3 aylık aralarla tekran önerilir. Besi döneminde genellikle ayda bir yapılan ADEMİN uygulanmasıyla, hayvanların vitamin ihtiyacı karşılanmış olur.

Özel Klinik Bilgiler ve Hedef Türler İçin Uyarılar
ADEMİN kedi ve köpeklerde kullanılmamalıdır.

Gıdalardaki İlaç Kalıntıları Hakkında Uyarılar
İlaç kalıntı arınma süresi (i.k.a.s.): Tedavi süresince ve son ilaç uygulamasından sonra sığır, koyun ve keçilerin kesime aönderilmesinde sakınca yoktur. Tedavi süresince ve son ilaç uygulamasından sonra elde edilen inek, koyun ve keçi sütlerinin insan tüketimine sunulmasında sakınca yoktur.

Kontrendikasyonları
Kedi ve köpeklerde kullanılmamalıdır.

Gebelikte Kullanım
Gebe hayvanlara uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Genel Uyarılar
Kullanmadan önce ve beklenmeyen bir etki görüldüğünde veteriner hekime danışınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde ve gıda maddelerinden uzakta bulundurunuz. Raf ömrü geçmiş ve ambalajı hasarlı ürünleri satın almayınız ve kullanmayınız.

Muhafaza Şartları ve Raf Ömrü
Işıktan koruyunuz. Kendi ambalajı içinde, serin ve kuru bir yerde, oda sıcaklığında (15-25°C) saklayınız. Açılmış flakonlar kısa zamanda kullanılmalıdır. Raf ömrü imal tarihinden itibaren 3 yıldır.

Ticari Takdim Şekli
20,100 ml'lik bal renkli cam flakonlarda, karton kutuda piyasaya sunulmuştur.
Vetbb Reklam

Yaklaşan Etkinlikler
Yaklaşan etkinlik yok.
Tüm Etkinlikler
Haberler
Tüm Haberler

Güncelleştirmeleri E-posta ile alın
Rss
E-posta adresinize onay e-postası gönderilecektir!
Onaylanmayan adresler, güncellemeleri alamazlar!

Güncellenen & Yeni Eklenen İlaçlar
Yakın zamanda yapılan güncelleme yok.

Günlük İstatistikler     Yandex.Metrica
Önemli Uyarı: Nihai kullanım için yalnızca ürünün yanında gelen prospektüsünü dikkate alınız. İlaç bilgilerinin hata bulundurması olasıdır ve yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Yalnızca Veteriner Hekim'in gözetiminde ve Veteriner Hekim'in belirttiği miktarda ilaç kullanılmalıdır. Tıbbi Sorumluluk Reddi'ni okuyun.
ADEMİN ismi CEVA-DİF firmasının tescilli ticari markası olabilir. ADEMİN; Vit. A , Vit. D3 , Vit. E içeren bir ilaçtır. Diğer Vit. A içeren ilaçlar , Vit. D3 içeren ilaçlar , Vit. E içeren ilaçlar için ilgili bağlantıya tıklayın. ADEMİN eşdeğer ilaç, ADEMİN veteriner ilacı, ADEMİN muadil ilaç için; ADEMİN eşdeğer ilaçlar

Bu sayfa en son 04.04.2011 tarihinde güncellendi. ADEMİN ilaç sayfasından alıntı yaparken mutlaka sayfa bağlantısını ekleyin.
Paylaş: Facebook'ta Paylaş · Twitter'da Yayınla   © 2010-2018 - Veteriner Bilgi Bankası

Hekimler İçin:

Herkese Açık:
Firefox destek


Tarih: 04:00, 19-12-2018 +0200
URL: www.vetbb.com/ADEMIN_(CEVA_DIF)__VETBB1954RN12Q021 | Sayfayı Yazdır


Mesleki Sözler
Ata eyer gerek, eyere er gerek. (Belirsiz)
Veteriner Bilgi Bankası